KÉRJEN IDŐPONTOT MOST! 06-20 771 39 84

SZEMÉLYRE  SZABOTT 

KOMBINÁLT  KEZELÉS

ELŐZETES LÁTVÁNYTERVEZÉS

HAJBEÜLTETÉS UTÁN IS ALKALMAZHATÓ PRECÍZIÓS ELJÁRÁS 

kopaszság és hajhiány elfedésére

Fejbőrtetoválás

FMP Professional® Technikával

A hajhullás okai

hajhullás okai hajtetoválás profiA hajkorona a megjelenés egyik kulcsfontosságú eleme. A haj nagymértékben meghatározza az arc karaktét, a jól kiválasztott, csinos frizura pedig megnyerőbbé, ezáltal magabiztosabbá teszi viselőjét. Ennek hiánya sok ember életében okoz gondot, a hajhullás napjainkban nőket és férfiakat egyaránt érintő probléma lett.

Ha naponta 100-150 hajszálunk hullik ki, teljesen normálisnak tekinthető, mert ez a haj normális cserélődése. Valószínű azonban, ha átlagosan napi 150 szálnál több hull ki, akkor már valamilyen kezelendő baj okozza. A normális mennyiségen túli hajhullás azt mutatja, hogy valamilyen rendellenes folyamat zajlik a szervezetben. Alapvetően két típusú hajhullást ismerünk, lehet átmeneti-, vagy tartós, hosszú ideig fennálló folyamat.  

 

Átmeneti hajhullás

Az ideiglenes hajvesztés során a szaporító mátrixsejtek nem pusztulnak el, csak egy ideig nem osztódnak, ezért átmentileg fokozott hajhullás, vagy időszakos kopaszság alakulhat ki Könnyen kezelhető, de fel kell ismerni a kiváltó okokat, amelyek lehetnek

hajhullas hajtetovalas akció

 

Külső okok
Vegyi hatások (dauervíz, festés, szőkítés, radioaktív-, vagy röntgensugarak)
Hajviseléssel összefüggő okok, mint szoros lófarok, konyt, hajfelvarrás

 

Belső okok
Hiányos táplálkozás (fogyókúra, szélsőséges táplálkozási irányok)
Vitaminok, ásványi elemek hiánya, estleg túladagolása (vashiány)
Gyógyszerek mellékhatása (kemoterápia, amfetaminok, PM működésre ható szerek, véralvadásgátlók)
Bőrbetegségek (gomba, bakteriális fertőzés)
Gyulladások a szervezetben (fogak, mandula, petefészek)
Hormonális változások (terhesség után, változókorban)
Sressz
A hajhullás lehet komplex, több betegség jelenlétének együttes hatása is

 

Az átmenti hajhullás kezelése
Célja a fejbőr anyagcseréjének javítása és a mátrixsejtek működésének serkentése. A kiváltó okok megszüntetésével a haj növekedése beindul, az elveszített hajszálak újra kinőnek.

 

 Végleges hajvesztés, kopaszodás

A folyamat érintheti az egész hajas fejbőrt, vagy annak csak egy részét, bármely életkorban jelentkezhet gyerekeknél, nőknél és férfiaknál is, vissza nem fordítható folyamat, ezért hívják irreverzibilis hajhullásnak is. A szőrtüszők és a mátrixsejtek elpusztulnak, a haj termelődése véglegesen leáll. Ezután a fejbőr fénylővé válik, a rajta lévő bőr elvékonyodik.

 Nőies típusú kopaszodás 

A nők 30-40 éveiben jelentkezik legtöbbször a hajhullás problémája, ennek legtöbbször hormonális okai vannak. Az ösztrogén hormonok meghosszabbítják, az androgének lerövidítik a haj növekedési (anagén) szakaszát. Ha valamilyen oknál fogva az androgének túlsúlyba kerülnek, akkor az azokra, egészen pontosan a tesztoszteronból képződő dihidro-tesztoszteronra (DHT) érzékeny hajhagymák anagén fázisa lerövidül, és férfias típúsú hajhullás kezdődik. Ez a kop

aszodás nőknél jóval ritkább, mint a férfiaknál. Nőknél másik típus a női típusú (feminim) hajhullás. A nők többsége nem kopaszodik, hanem az egész fejen jelentkező, úgynevezett diffúz hajhullástól szenvednek. 

Férfias kopaszodás

A férfiakat a kóros hajhullás bármely formája érintheti. Elsősorban gyulladásos betegségek és a gócos betegségek állhatnak a hajhullás, kopaszodás és a kopaszság hátterében. Ilyen kopaszságot okozó gócos betegségek például a mandulagyulladás, prosztatagyulladás, krónikus arcüreggyulladás, gócos fog. Ezek általában a foltos hajhullást (alopécia areata) eredményeznek.

hajhullás okai kezeléseAz androgén jellegű, azaz nemi hormon alapú hajhullás - hétköznapi nyelven a férfias kopaszodás (androgén alopécia) - felelős a férfiakat érintő hajhullások 90-95%-ért. A férfias kopaszodás legtöbbször a homloktájon vagy a fejtetőn, a forgónál kezdődik, majd terjed. Azoknál, akik korán kezdik, általában az egész fejtetőről kihullik a haj. A megfigyelések alapján készítettek egy skálát (Norwood-Hamilton féle skála), ami jól mutatja, a fej mely részein, milyen ütemben szokott eltűnni a haj. 

A férfias típusú hajhullásért nem közvetlenül a tesztoszteron, hanem annak dihidro-tesztoszteron (DHT) nevű származéka felelős. A tesztoszteront az 5 alfa-reduktáz (5aR) nevű enzim változtatja át DHT-vé. A szervezetben betöltött egyéb szerepe nem ismert, azt azonban tudjuk, hogy az androgénekre érzékeny hajhagymákra gyakorolt hatása nagyjából hússzorosa a tesztoszteronénak.

 A DHT nagyjából minden férfinél azonos koncentrációban termelődik, különbség a hajhagymák öröklött érzékenységében és programozottságában van. A férfiak tehát csaknem 60 százalékánál érzékenyek a hajhagymák a DHT-re, de csak bizonyos kor fölött. Előtte még magas tesztoszteron- illetve DHT-koncentráció mellett sem indul meg a kopaszodás. Hogy mikor és milyen mértékben kezdenek el kopaszodni, az egyéb öröklött hajlamosító tényezőktől is függ, emellett függ életmódbeli, táplálkozási tényezők együttes hatásától is.  

 

Kerti Eri FMP Professional® specialista
Okleveles fejbőr mikropigmentáló szakember
Budapest, V. Stollár Béla utca 14/a fsz. 2.
Telefon: 0620 771 39 84
e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.